iecznych sytuacji na drodze, jednak warto uświadamiać kierowców o możliwych konsekwencjach brawurowej jazdy. Jednym ze sposobów zwiększania bezpieczeństwa na polskich drogach jest edukowanie kierowców o zasadach zachowania bezpiecznej jazdy oraz o grożących niebezpieczeństwach. W tym celu firma zajmująca się sprawami związanymi z bezpieczeństwem oferuje wynajem symulatora dachowania oraz symulatora zderzeń. Zarówno symulator dachowania, jak i symulator zderzeń mają za zadanie uświadomienie szerokiego grona osób o możliwych niebezpieczeństwach na drodze. Symulacja wypadku drogowego pozwala wielu kierowcom na doświadczenie oraz zrozumienie tego, że na drodze warto zachować najwyższą ostrożność. Doświadczenie sytuacji dachowania samochodu oraz zderzenia z przeszkodą z pewnością pozostanie na długo w pamięci kierowców, owocując tym samym zwiększoną ostrożnością podczas prowadzenia pojazdu.
Jak wygląda symulator zderzeń
Symulator zderzeń jest specjalnym urządzeniem, które pozwala na doświadczenie na własnej skórze powagi zderzenia czołowego. Symulator zderzeń składa się z fotela kierowcy, który jest ustawiony na pochylonej platformie. Głównym założeniem symulatora zderzeń są cele edukacyjne, ponieważ skorzystanie z takiego symulatora uświadamia kierowców, ale nie tylko, o możliwych niebezpieczeństwach wynikających z czołowego zderzenia. Fotel w symulatorze zderzeń porusza się z prędkością 15 kilometrów na godzinę w chwili zderzenia z nieruchomą przeszkodą. Większość uczestników biorących udział w symulacji twierdzi, że prędkość ta była znacznie większa. Firmy zajmujące się ogólnie pojętym bezpieczeństwem często posiadają opcję wynajmu symulatora zderzeń oraz symulatora dachowania. Symulator zderzeń pozwala wielu osobom na uświadomienie sobie niebezpieczeństwa zderzenia z innym obiektem na drodze przy większej prędkości. Symulator zderzeń z pewnością pomaga w uświadomieniu wielu kierowców , mimowolnie zmuszając ich do zachowania większej ostrożności na drodze.
Edukowanie kierowców
Zajęcia z zakresu bezpieczeństwa drogowego mogą być prowadzone przez firmę zajmującą się bezpieczeństwem w przedsiębiorstwach i na drodze. Edukowanie osób o możliwych niebezpieczeństwach na drodze jest ważne, ponieważ pozwala uświadomić wielu kierowców o tym, jakie skutki może nieść za sobą nieprzemyślane działanie na drodze. Podczas przeprowadzania zajęć dotyczących bezpieczeństwa drogowego korzysta się z takich urządzeń, jak symulator dachowania, symulator zderzeń czy też z tak zwanych alkogoogli. Każde z tych urządzeń ma za zadanie przestrzec osoby przed nieprzemyślanym oraz ryzykownym działaniem na drodze. Symulator zderzeń dobitnie uświadamia kierowcę o możliwych skutkach zderzenia z inną przeszkodą lub z drugim pojazdem. Symulacja dachowania pozwala osobie na doświadczenie sytuacji, w której traci się kontrolę nad samochodem w momencie dachowania. Edukacja osób o skutkach działań na drodze jest bardzo istotna, ponieważ pozwala zapobiegać różnym niebezpiecznym sytuacjom mogącym mieć miejsce na drodze.
Korzyści z organizacji Safety Day
Firma zajmująca się sprawami związanymi z bezpieczeństwem w miejscu pracy często oferuje zorganizowanie tak zwanego Safety Day. Safety Day, inaczej Dzień Bezpieczeństwa, jest specjalnym wydarzeniem firmowym, którego celem jest zapoznanie pracowników z odpowiednimi przepisami BHP, PPOŻ oraz uświadomienie o grożących niebezpieczeństwach, zarówno w miejscu pracy, jak i na drodze. Organizacja Safety Day z pewnością przyniesie wiele korzyści pracownikom i pracodawcy, ponieważ umożliwia w interesujący sposób zapoznanie uczestników wydarzenia z zasadami zachowania bezpieczeństwa. Podczas takiego wydarzenia firmowego korzysta się z takich urządzeń, jak symulator dachowania, symulator zderzeń oraz alkogoogle. Każde z tych urządzeń pozwala uczestnikom przekonać się na własnej skórze o możliwych skutkach niebezpiecznej jazdy samochodem. Safety Day jest organizowany przez odpowiednią firmę, która zatrudnia doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów od spraw związanych z bezpieczeństwem w miejscu pracy.